همه ما در رابطه با کمپرسور کولر پژو 206 تیپ 2 شنیده ایم در این گفتار سعی داریم به برسی نحوه کارکرد آن بپردازیم.

باید گفت هنگامی که از کندانسور خارج می شود، مایع از یک مخزن کوچک نصب شده در خط عبور می کند. این گیرنده خشک کن حاوی مواد خشک کن، دانه های کوچکی است که رطوبت را جذب می کند.

در رسیور خشک کن ها، خشک کننده ها آب وارد شده به سیستم را حذف می کنند. اگر اجازه داده شود رطوبت در سیستم باقی بماند، با سطوح فلزی داخلی واکنش داده و با روغن روانکاری سیستم مخلوط می‌شود و اسید و لجن ایجاد می‌کند که باعث خرابی زودرس سیستم تهویه مطبوع می‌شود.

اکنون که کار با قسمت پرفشار را به پایان رسانده ایم، اکنون نگاهی به قسمت فشار پایین سیستم کمپرسور کولر پژو 206 تیپ 2 بیندازیم.

کمپرسور

در اینجا سیستم از سمت پرفشار به سمت کم فشار تغییر می کند. اگر بخواهید این قسمت از سیستم را لمس کنید، احساس می کنید که از گرم به سرد تغییر می کند.

کمپرسور کولر پژو 206 تیپ 2 مایع با فشار بالا از گیرنده خشک کن از طریق شیر انبساط جریان می یابد، جایی که اجازه انبساط دارد. این انبساط فشار وارد بر مبرد را کاهش می دهد، بنابراین می تواند به داخل اواپراتور حرکت کند.

مبرد به عنوان یک مایع سرد و کم فشار وارد کویل اواپراتور می شود، در حالت ایده آل در دمای 0 درجه سانتیگراد، به همین دلیل است که شما نمی خواهید آب در سیستم وجود داشته باشد. مبرد در این دما یخ نمی زند، اما نقطه جوش بسیار پایینی دارد.

گاز از اواپراتور و از محفظه سرنشین خودرو خارج می شود و گرما را با خود می برد. یک فن که از قسمت بیرونی کویل اواپراتور می وزد، هوای خنک را به داخل محفظه مسافر می دمد. مبرد به شکل گاز سپس وارد کمپرسور کولر پژو 206 تیپ 2 می شود و در آنجا تحت فشار قرار می گیرد و کل فرآیند از نو شروع می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *