خیارشور ممکن است یکی از کنسروهای مورد علاقه من باشد که از باغ بیرون می آید، اما باز هم، بین چرم میوه ای خانگی، کلم ترش تند و شور، و گوجه فرنگی تخمیر شده آسان، انتخاب بسیار سخت است. اگر عاشق خیارشورهای ترد و ترد هستید، حتی بعد از اینکه یک سال در قفسه انباری شما نشسته باشند، پس این دستور و روشی برای کنسرو ترشی است که به دنبال آن بودید. یکی از نکات بسیار مهم در تهیه خیارشورف استفاده از سیر می باشد. در بازار فروش سیر سیاه انجام می شود و شما با تهیه ی آن می توانید یک کنسرو خوشمزه درست کنید.

اگر اصلاً در مورد نحوه ترد نگه داشتن ترشی هنگام کنسرو کردن تحقیق کرده اید، مطمئناً نکات زیر را شنیده اید:

از تازه ترین خیارهای ممکن استفاده کنید.

تانن هایی مانند برگ انگور یا برگ ترب را اضافه کنید.

انتهای شکوفه خیار را قبل از ترشی بردارید.

خیارشورها را قبل از کنسرو سرد نگه دارید یا در آب یخ خیس کنید.

اما حتی پس از رعایت تمام این نکات، من هنوز ترشی هایی دارم که بعد از کنسرو کردن، ترد نیستند، به خصوص ماه ها و ماه ها بعد از کنسرو.

روش های مختلف کنسرو کردن خیارشور

من پنج روش مختلف را برای کنسرو کردن ترشی خیارشور امتحان کردم تا بتوانم یک سال بعد مقایسه ای کنار هم انجام دهم تا ببینم کدام روش واقعا تردترین، خوش طعم ترین و خوشمزه ترین ترشی خانگی را برایم به ارمغان آورد. این روش ها برای تهیه ی انواع کنسرو مانند بادمجان نیز جواب می دهد تنها کافی است اقدام به خرید بادمجان سفید کنید و با این روش ها آن را درست کنید.

1- کنسرو ترشی کوشر – اینها فقط یک ترشی سریع هستند که در آب نمک کنسرو می شوند. آنها بسیار لطیف و خوش طعم هستند، اما خیلی ترد نیستند.

2- خیارشورهای طولانی تخمیر شده و سپس کنسرو – اینها ترشی هایی هستند که من تخمیر کردم و سپس کنسرو کردم. من طرفدار این روش نیستم و در واقع حتی نمی خواستم بعد از کنسرو آنها را بخورم.

3- ترشی کنسرو تخمیری / خیسانده – این ترشی ها کمی بهتر بودند، اما طعم نداشتند و هنوز خیلی ترد نبودند.

4- ترشی بلند آب نمک – این ترشی ها بعد از یک سال بسیار خوب و ترد شدند. طعم بسیار خوشمزه ای بود، اما قطعا طعم مورد علاقه من در بین این پنج مورد نیست.

5- روش پاستوریزه کردن در دمای پایین – این روش به دلیل ساده بودن (مخصوصاً هنگام استفاده از قوطی برقی) و خوشمزه، طعم دار و ترد بودن خیارشورها حتی یک سال پس از کنسرو شدن، من را شگفت زده کرد.

نحوه ی آماده سازی خیار برای تهیه ی کنسرو

درست کردن خیارشور در خانه کار بسیار سرگرم کننده ای است و بسیار عالی است که هر زمان که به ترشی های خانگی نیاز داشتید روی قفسه انباری خود بنشینید. البته با توجه به قیمت خیار سبز گلخانه ای تهیه ی این حصول در خانه مقرون به صرفه نیز می باشد.

برای درست کردن بهترین ترشی ها، تکنیک های کلی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید تا اطمینان حاصل کنید که ترشی با کیفیت عالی خواهید داشت.

به محض اینکه خیارهای خود را از باغ یا خانه از بازار بیاورید، می خواهید آنها را در آب نمک سرد قرار دهید. برای انجام این کار، یک مرحله مهم وجود دارد که نباید از آن بگذرید. قسمت Blossom End را بردارید.

ابتدا انتهای شکوفه خیار را برش دهید (تکه حدود 1 / 4 اینچ). این کار آنزیمی را که در شکوفه است که می‌تواند خیارشورها را نرم و لطیف کند، از بین می‌ برد.

اگر خیارهایی دارید که دارای لکه های نرم یا لکه هستند، آن ها را برای خوردن تازه کنار بگذارید و خیارهای سفت و بدون لک را برای ترشی نگه دارید. مرحله بعدی این است که یک محلول آب شور درست کنید و خیارها را برای حداقل 12 ساعت (حداکثر 7 روز) خیس کنید. زیبایی خیساندن خیار در این است که نیازی نیست درست هنگام چیدن خیارها (یا از بازار به خانه بیاورید) آماده درست کردن خیارشور باشید.

برای تهیه محلول آب شور، 1 لیتر آب گرم و 3 / 4 فنجان نمک (من از نمک واقعی ردموند استفاده کردم) را در یک ظرف بزرگ دو گالن با هم مخلوط کنید. خوب هم بزنید تا نمک حل شود سپس به اندازه ای آب سرد به آن اضافه کنید تا ظرف تا حد دو گالن پر شود.

سپس خیارهای خود را در این آب نمک فرو کنید (من از یک سطل بزرگ 5 گالن برای غذا استفاده می کنم) و خیارها را با یک بشقاب یا وزنه زیر آب نمک وزن کنید.

اجازه دهید خیارها از 12 ساعت تا 7 روز در آب نمک، در یخچال بماند. برای تردترین ترشی ها، ظرف 3 روز به مرحله بعدی بروید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *